"...It was nice when I met you , where the sea murmurs and were the strand is white ..." - words that best describe Baska Voda, words of the song "Baška Voda" famous Croatian singer Oliver. A little place that will make you forget all worries.
Carević Apartments are located 50m from the beautiful, award winning beaches Nicolina. The house is situated in a quiet area of Baska Voda, 150m away from the center. Apartments are fully equipped, with air conditioning, TV, wi-fi and parking. Come and have fun with the Fishermen's Night, Folk songs and numerous attractions offered by our small and beautiful place Baska Voda.
| Distance to the airport | 70 km |
| Distance from the ambulance | 200 m |
| Distance to the sports field | 50 m |
| Distance to the beach | 80 m |
| Distance to the bus station | 200 m |
| Distance from the center | 200 m |
| Distance to the disco | 300 m |
| Distance to shops | 80 m |
| Distance to the post office | 50 m |
| Distance to the pharmacy | 200 m |
| Distance to restaurants | 80 m |
| Distance to sea | 80 m |
| Distance to water sports | 100 m |
| Chairs on the beach | |
| Leisure on the beach | |
| Pebble Beach | |
| Showers on the beach | |
| Natural shade |
| The facility is situated in a quiet environment |
| Parking space |
| Internet access | |
| Pets |
| Position | Higher ground |
| View | on the neighborhood |
| Rooms | 2 |
| Persons | 6 |
| Equipment | |
| Balcony | |
| Dishwasher | |
| Refrigerator | |
| Air condition | |
| TV | |
| Separate WC | |
| Kitchen |
| Position | Higher ground |
| View | on the neighborhood |
| Rooms | 1 |
| Persons | 4 |
| Equipment | |
| Refrigerator | |
| Air condition | |
| TV | |
| Separate entrance | |
| Separate WC | |
| Kitchen |